General

VIENE- BRATISLAVE -BUDAPEST

TUR 4 DITOR ME AVION

CMIMI: 219 EURO / PERSONI

DATE: 16 – 19 SHKURT

DATE: 16 – 19 MARS

Dita 1:Nisja nga Tirana 07-00 drejt aeroportit te Podgorices, mberritja ne aeroport rreth ores 11-30.Pas procedorave doganore marrim fluturimin drejt qytetit te Budapestit.Mberritja ne Budapest ora 15-10, ku do te takoemi me guiden tone,pas sistemimit ne autobus do te nisemi drejt qytetit te Bratislaves,Udhetim qe zgjat rreth dy ore.Vizite dy ore ne Bratisllave.Rreth ores 19-30 nisemi drejt Vienes mberritja ne hotel.Sistemimi ne hotel ne Viene.Mbremja e lire.

Dita 2:Pas mengjesit ne hotel fillojme turin e Vizitave ne qytetin e Vienes, Vizitë në Monumente, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Akomodimi ne hotel ne Viene

Dita 3:Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te Budapestit,udhetimi zgjat rreth tre ore.Pas mberritjes ne Budapest fillojme turin e vizitave ne monumetet kryesore te qytetit,si kodra Gellert,fortesa e pashkatarit, Kisha e Shen Matias,Katedralja e Shen Stefanit, keshtjella Vayda Hunjad,sheshi I heronjve Citadela etj,Rreth ores 21-00 akomodimi ne hotel

Dita 4: Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt aeroportit te Budapestit,nga ku marrim fluturimin drejt Podgorices,Orari I fluturimit 12-10. Mberritja ne Podgorice ne oren 13-25. Takimi me autobuzin tone komod,Pushojme te ujvara e NIagares per konsumimin e drekes,Nisja drejte Tiranes.

Ne cmim perfshihen:

Transferta : Tirane –aeroporti Podgorices-Tirane

Fluturimi direkt Podgorice Budapest Podgorice me bagazhe dore (40x30x20)

Akomodimi ne hotel me mengjes per 3 nete(2 Viene/1Budapest)

Shetitjet dhe transfertat me autobus komod

Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.

Ne cmim nuk perfshihet:

Gjithcka qe nuk permendet me larte

Hyrjet ne monumente dhe muzeume

Drekat dhe darkat

Kontakt : +355 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887