General

Tur 2 ditor ski ne Boge dhe tur ne Peje

19 – 20 Janar

26 – 27  Janar  

Cmimi 55 Euro /personi

DITA E PARE:
Nisja  nga Tirana ne  oren 6:00 drejt Kosoves. Kalimi nga Dogana e Morines.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
Udhetimi vazhdon drejt parkut te Radacit per te vizituar Ujvaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe).
Dreka e lire per tu konsumuar ne Parkun e Drinit.
Pas drekes nisemi drejt qytetit te Pejes
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes.
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen e dimerore, jakuzi suana dhe banjo Turke. Darka ne hotel.


DITA E DYTE: 

Pas mengjesit vazhdojme udhetimin per ne Boge, duke pershkruar gryken e Rugoves.
Ndalese ne pika panoramike gjate pershkrimit te Rugoves per fotografi.
Mberritja ne fshatin turistik Boge dhe kohe e lire per ski
Dreka sugjerohet te konsumohet ne Boge.
Rreth ores 15:30 nisja per ne Tirane. Ndalese gjate rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke

Ne cmim perfshihen:

Transporti sipas programit vajtie – ardhje
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes
Darka dhe mengjesi
Perdorimi i pishines dimrore , jakuzi, sauna, palester dhe banjo turke
Guida gjate programit.

Kontakt : +355 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887 

Tur i konfirmuar

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment