General

PRANVERE NE PRAGE VIENE BRATISLLAVE

UDHETIM ME AVION

Date : 20-24 Shkurt 2019  Cmimi 299 Euro /Personi 

Date : 6-10 Mars 2019 Cmimi 319 Euro/Personi 

4 NETE /5 DITE

DITA 1: Nisja nga Tirana 04-30e mengjesiy drejt aeroportit te Shkupit,Pas procedurave doganore marrim fluturimin drejt Bratisllaves, Nisja ora  13-20.Mberritja ne Bratisllave ora 14-55,Takimi me guiden tone marrim autobuzin dhe nisemi drejt Prages.Mberritja ne Prage rreth ores 20-30,akomodimi ne hotel, mbremje e lire.

DITA 2:Mengjesi në hotel.Fillojme turin e vizitave si Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Fjetja ne Prage.

DITA 3: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitohen: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë.Rreth ores 14-30 nisemi drejt qytetit te Vienes,vizite piktoreske e Vienes ne mbremje.Mbremja e lire per te konsumuar darken,akomodimi ne hotel ne Viene.

DITA 4: Pas mengjesit ne hotel fillojme turin e vizitave ne qytetin e Vienes, Vizitë në Monumente, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Akomodimi ne hotel ne Viene.

DITA 5: Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qyteti te Bratisllaves,udhetimi zgjat rreth 1 ore,Vizite rreth dy ore qytetit te Bratisllaves,Ne oren 12-30 nisemi drejt aeroportit te Bratisllaves nga ku marrim fluturimin direkt per ne Shkup ora  15-30 mberritjja ne Shkup ora 17-05,Ne aeroportin e Shkupit takoemi me autobuzin per transferten ne Tirane.Fundi I sherbimit tone.

Ne cmim perfshihen:

Transferta : Tirane –aeroporti Shkupit-Tirane

Fluturimi direkt Shkup Bratisllave Shkup me bagazhe dore (40x30x20)

Akomodimi ne hotel me mengjes per 4  nete(2 Viene/2 Prage )

Shetitjet dhe transfertat me autobus komod

Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.

Ne cmim nuk perfshihet:

Gjithcka qe nuk permendet me larte

Hyrjet ne monumente dhe muzeume

Drekat dhe darkat