Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status and track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy.

Already a member?

Login

Valbonë – 2 Ditë – 7.900 LEKE

Çmimi
Çmimi

7.900 LEKE

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1574
Tour Details

Udhëtim 2 ditor në VALBONE All Inclusive
Çmimi 7900 Lekë

Data e udhëtimit : 

► 18-19 , 25 – 26 Maj

► 1-2 , 8 -9 , 15-16, 22-23 ,26-27, 29-30 Qershor

► 6-7 , 10 -11 , 13-14 , 17-18 , 19-20 , 20-21 , 24 -25 , 26-27, 27-28 Korrik

► 31 korrik – 1 Gusht , 2-3 , 3-4 , 7-8 , 9 – 10 , 10 – 11 , 14 – 15 , 16 – 17 , 17 – 18 , 21 – 22 , 23-24 , 24 -25 , 28-29 , 30 – 31 Gusht , 31 gusht – 1 Shtator

► 7- 8 , 14 – 15 Shtator

Dita e parë :
Nisja diten e shtune ne ora 06:30 nga Tirana.Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone rreth ores 13:00. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones.
Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.

Dita e dytë:
Nisja diten e diele ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 20:00. Fundit i sherbimit tone.

Me vete duhet të keni :
-Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata..

Shënim:

Nga hoteli per te shkruar tek ujevara zgjat 20 minuta me makina dhe 30  ecje ne kemb ( 1 drejtim ) .

Automjeti qe eshte i pershtatshem per ate terren  merret me qera tek banoret e zones kushton 300 leke/personi vajtje-ardhje.

NE CMIM PERFSHIHET
  • *TRANSPORTI ME MJETE KOMOD
  • *AKOMODIMI NE HOTEL PER NJE NATE
  • *MENGJESI – DREKE- DARKE
  • *BILETA E TRAGETIT (KOMAN-FIERZE)
  • *GUIDA SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT
Në çmim nuk përfshihet
  • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
  • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
  • *PIJET GJATE VAKTEVE
  • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM
► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

 

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat