Sofje – 3 Ditë – 99€

Price
From€99
Price
From€99
This tour does not accept online payments.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3849
Tour Details

SOFJE

➡️ 11 – 13, 18 – 20 Prill
➡️ 1 – 3 Maj

 

PROGRAMI:

►Dita e pare: Nisja nga Tirana me autobus ne ora 04.00 te mengjesit, në drejtim të Sofjes. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë ne Shkup, kryeqendra e Dardanise gjate periudhes ilire dhe nje qytet i cili ndryshon pamje dhe transformohet vazhdimisht. Mberritja në Sofje. Sistemimi në Hotel me 4*. Darka në Hotel.

►Dita e dyte: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit te cilat reflektojnë më shumë se 2.000 vite të historisë, duke përfshirë ate greke, romake, osmane dhe pushtimit sovjetik. Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia e ndertuar aty ku dikur kishte qene statuja e Leninit, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevskit, katedralja e dyte me e madhe ne Ballkan per ndertimin e se ciles u deshen me shume se 30 vjet. Pasdite e lire per shetitje ne nje nga bulevardet me te njohura ne Sofje, bulevardi Vitosha ose per vizite ne nje nga qendrat tregetare te qytetit. Darka në Hotel.

►Dita e trete: Mëngjesi në Hotel. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.

 

NE CMIM PERFSHIHET:
  • UDHËTIMI VAJTJE – ARDHJE, TRANSFERTAT DHE SHËTITJET ME AUTOBUS
  • AKOMODIM NË HOTEL NE QENDER TE SOFJES
  • MËNGJESET + DARKAT
  • SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË
NE CMIM NUK PERFSHIHET:
  • GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
  • SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM (I KESHILLUSHEM)

POLITIKAT E FEMIJEVE:

– PER FEMIJET 0 – 3.99 VJEC JANE FALAS.
– PER FEMIJET 4 – 11.99 VJEC PERIFTOJNE 50% ULJE

SHENIM:

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat