Selanik Meteora – 2 ditë – 50€

Shën Valentin
From€50
Shën Valentin
From€50
This tour does not accept online payments.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

11889
Tour Details

Udhetim 2 ditor ne Selanik Meteora

Vetëm me Mëngjes është 50€

➡️ 15 – 16 Shkurt

➡️  7 – 8, 14 – 15, 15 – 16, 21 – 22, 22 – 23, 28 – 29 Mars

➡️  4 – 5, 11 – 12, 12 – 13, 18 – 19, 19 – 20, 25 – 26 Prill

➡️  1 – 2, 2 – 3, 9 – 10, 16 – 17, 23 – 24, 30 – 31 Maj

 

Dita 1: TIRANE – SELANIK
Nisja nga Tirana ne oren 04:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, nisemi drejt Selanikut. Mberritja ne hotel, pas procedurave te check-in,  bejme nje pushim prej 30 minutave ne hotel dhe nisemi drejt Selanikut ne qytet. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë ,zona Tsimiski dhe monumentet e tjera historike të qytetit . Mundesi per shopping ne dyqanet e shetitores. Opsionale ne mbremje, sugjerim nga guida per te konsumuar darken ne tavernen greke. 

Dita 2: METEORA – KALLABAKA
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne majat e shkembinjve. Vete fjalaMeteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme rrugen drejt Kastorias. Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kastorias. Pasdite nisja për në Tirane nepermjet Kapshtices. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane!

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE  ME AUTOBUS

*AKOMODIMI NE HOTEL

*MENGJESI 

*GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

*DREKA DHE DARKA E SECILES DITE

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM

*HYRJA NE MANASTIRE

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat