Lumi i Shalës, 1 Ditë – 2500 LEKE

Çmimi:
Çmimi:

2500 Lekë

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

6206
Tour Details

Ky tur do të jetë i disponueshëm në datat e mëposhtme:

ÇDO TË DIELË!

 

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit .

Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit .Ndales per kafe gjate rruges .Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjate 1 ore vetem 1 kalim .Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lume . Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore  , shetitje ne natyren e virgjer,argetim , volejboll , plazh ,  dreka me produkte kryesisht te zones.

Më pas lundrojm përseri  me varka drejt liqenit të  Komanit dhe pergatimemi për t’u kthyer në Tirane. Mbërritja ne Tiranë rreth orës 21:30 .

NE CMIM PERFSHIHET:

  • *TRANSPORTI VAJTJE ARDHE
  • *VARKA , KOMAN – BLINI PARK – KOMAN
  • *GUIDA

NE CMIM NUK PERFSHIHET:

  • *DREKA TE BLINI PARK -10 EURO/PERSON
  • *GJITHCKA E PAPERMENDUR MESIPER.
Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat