Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status and track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy.

Already a member?

Login

Lefkada – Gjithë Verën! – 6 Ditë

Price
From€259
Price
From€259
This tour does not accept online payments.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1198
Tour Details
Data Muaji Specifikime
16 – 21 , 23 – 28 Qershor Pegasos 3* 150 Euro /Tesoro 4* 180 Euro
30 – 5 Korrik , Qershor Pegasos 3* 179 Euro /Ionian Star 4* 245 Euro /Tesoro 4* 225 Euro
7 – 12 , 14 – 19 ,21 – 26 , Korrik Pegasos 3* 225 Euro /Ionian Star 4* 265 Euro /Tesoro 4* 255 Euro
28 Korrik – 2 Gusht 4-9 , 11 – 16 , 18-23 , 25 – 30 Gusht Pegasos 3* 235 Euro /Ionian Star 4* 275 Euro /Tesoro 4* 255 Euro
1-6 , 8 – 13 Shtator Pegasos 3* 220 Euro /Ionian Star 4* 250 Euro /Tesoro 4* 235 Euro
VIZITOHET: PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA 
QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA

 

DITA PARË:

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates (1 dite para dates se udhetimit ) . Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

DITA DYTË:

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

DITA TRETË:

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.

DITA KATËRT:

Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

DITA PESTË:

Kohe e lire per plazh , ne menyren tuaj individuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

DITA GJASHTË:

Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

NE CMIM PERFSHIHET

►Transporti me autobus komod.
►Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
►Mëngjesi dhe darka .
►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
►Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen
►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
►Hyrjet në monumente dhe muzeume.
►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem).
►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*

POLITIKAT E FEMIJEVE

• HOTEL PEGASOS  3*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL IONIAN STAR  4*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL TESORO 4*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat