Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status and track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy.

Already a member?

Login

Lefkada – Gjithë Verën! – 3 Ditë

Price
From€95
Price
From€95
This tour does not accept online payments.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1784
Tour Details

Data Muaji Specifikime
27-29 Prill (Pashket) Pegasos 3* 89 Euro
3 – 5, 10 – 12, 17 – 19, Maj Pegasos 3* 75 Euro /Ionian Star 4* 95 Euro /Tesoro 4* 95 Euro
24 – 26 Maj Pegasos 3* 85 Euro /Ionian Star 4* 95 Euro /Tesoro 4* 95 Euro
31 Maj -2 Qershor , 7 – 9 , 14-16 Qershor Pegasos 3* 89 Euro /Ionian Star 4* 95 Euro /Tesoro 4* 99 Euro
21 – 23 , 28-30 Qershor Pegasos 3* 95 Euro /Ionian Star 4* 105 Euro /Tesoro 4* 109 Euro
5 – 7 , 12 – 14 Korrik Pegasos 3* 99 Euro / Ionian Star 4* 109 Euro /Tesoro 4* 115 Euro
19 – 21 , 26 – 28 Korrik Pegasos 3* 109 Euro / Ionian Star 4* 115 Euro /Tesoro 4* 125 Euro
2-4 , 9-11 Gusht Pegasos 3* 115 Euro / Ionian Star 4* 125 Euro /Tesoro 4* 129 Euro.
16-18 ,23 – 25 ,30 – 1 Shtator Gusht Pegasos 3* 109 Euro / Ionian Star 4* 115 Euro /Tesoro 4* 125 Euro
6-8 , 13 – 15,20 – 22 ,27 – 29, Shtator Pegasos 3* 99 Euro / Ionian Star 4* 109 Euro /Tesoro 4* 115 Euro
VIZITOHET: PLAZHET & ISHUJT , PORTO KATSIKI , EGREMNI , SCORPIONS, MEGANISI , ITAKA , KEFALONIA.
QYTETET: LEFKADA , PARGA , JANINA
DITA PARË:

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

DITA DYTË:

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

DITA TRETË:

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

NE CMIM PERFSHIHET:

►Transporti me autobus komod.
►Akomodimi 2 nete në hotelet perkates.
►Mëngjesi dhe darka .
►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.

NE CMIM NUK PERFSHIHET

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
►Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20.
►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
►Hyrjet në monumente dhe muzeume.
►Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• HOTEL PEGASOS 3*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL IONIAN STAR  4*

0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

• HOTEL TESORO 4*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
3-7.99  PERFITON 50% DISCOUNT

8-11.99 PERFITON 35% DISCOUNT

 

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat