Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status and track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy.

Already a member?

Login

2 Ditë – Selanik Meteora Katerini – 55€

Septemember
From€55
Septemember
From€55
This tour does not accept online payments.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4867
Tour Details

Udhetim 2 ditor ne Selanik Meteora Katerini

Vetëm me Mëngjes është 55€

Ndërsa 60€ është me Mëngjes dhe Darkë.

Nisje ne date:

Gusht Shtator Tetor Nëntor
7 – 8 5 – 6 2 – 3
14 – 15 12 – 13 9 – 10
21 – 22 19 – 20 16 – 17
28 – 29 26 – 27 23 – 24
30 – 31

 

Dita 1: TIRANE – SELANIK – KATERINI
Nisja nga Tirana ne oren 04:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, nisemi drejt Selanikut. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë ,zona Tsimiski dhe monumentet e tjera historike të qytetit . Mundesi per shopping ne dyqanet e shetitores. Pas vizitave ne Selanik nisemi drejt Katerinit. Mberritja në Katerini. Akomodimi ne hotel. Opsionale darka ne Tavernat Greke.

Dita 2: METEORA – KALLABAKA
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne majat e shkembinjve. Vete fjalaMeteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes. Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane.Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane

Ne cmim perfshihen:
1. Transporti me Autobus Komod
2. Akomodimi ne hotel buze detit
3. Mengjeset ne Hotel
4. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit

#Shënim
-Akomodimi në dhomë Teke (single) ka pagesë ekstra në varesi të hoteleve ku qëndrohet.
-Nëse krevati nuk do të jetë dopjo , do të jenë dy krevatë tek të bashkuar.
-Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
-Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
-Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndersa pagesën e plotë deri në 7 ditë para nisjes.
-Në rast anullimi nga klienti pagesa e bërë është e pakthyeshme.
-Agjencia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sië janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE  ME AUTOBUS

*AKOMODIMI NE HOTEL

*MENGJESI + DARKA (SIPAS ZGJEDHJES TUAJ)

*GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

*DREKA E SECILES DITE

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM

*HYRJA NE MANASTIRE

SHENIM

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 35 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat