2 Ditë – Lugina Valbonës – 6900 LEK

Price
Price

6900 LEK

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2001
Tour Details

VALBONE – LIQENI I KOMANIT – PRIZEREN 

 

Mëngjes / Darkë – 6900 Lek

Mëngjes / Drekë / Darkë – 7900 Lek

 

VIZITOJME:
1) Liqeni Vau Dejes & Liqeni i Komanit
2) Kanioni i Valbones
3) Liqeni Xhemes
4) Mulliri i vjeter i ujit
5) Lugina e Valbones
6) Ujevara e Valboes
7) Prizren


MUAJI QERSHOR

Nisje 27 QERSHOR — 2 Dite  Cmimi  7900 lek

 

MUAJI KORRIK

Nisje 4 KORRIK — 2 Dite    Cmimi 7900 lek
Nisje 11 KORRIK — 2 Dite   Cmimi 7900 lek
Nisje 18 KORRIK — 2 Dite  Cmimi 7900 lek
Nisje 25 KORRIK — 2 Dite  Cmimi 7900 lek

 

MUAJI GUSHT

Nisje 1 GUSHT — 2 Dite     Cmimi 7900 lek
Nisje 8 GUSHT — 2 Dite    Cmimi 7900 lek
Nisje 15 GUSHT — 2 Dite   Cmimi 7900 lek
Nisje 22 GUSHT — 2 Dite  Cmimi 7900 lek
Nisje 29 GUSHT — 2 Dite  Cmimi 7900 lek

 

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 4:10 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)
Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit nga Tirana (Prane stadiumit Dinamo )

 

►PROGRAMI:
👇
Dita e pare
**Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden  i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te tragetit te Komanit.
*Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta  duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”.
*Akomodimi ne Valbone . Me te mberritur do te behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restorantin  e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji.
*Pas drekes kohe e lire per te pushuar.
*Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do te vizitojme Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujvares ku qe aty shfaqet nje pamje piktoreske e Lugines se Valbones.
*Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj !

Dita e dyte
*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë liqenin e Xhemës dhe Mullirin e Vjetër të Ujit, (keshtu quhet nga vendasit), ku per te apasionuarit e fotografise do mrekullohen nga bukurite e Valbones, dhe kanionin e shoshanit me ujin e tij ngjyre blu.
Kthimi do te realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhetimit do jete per ne qytetin e Prizrenit, ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e  qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per kafe dhe shopping ne Prizren
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne.
*Pas vizites ne Prizren, kthimi ne Tirane ne darke.

 

 ——————————————————–
—––Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Valbone – Prizren – Tirane
2. Bileta e tragetit Koman – Fierze
3. Akomodimi 1 nate ne hotel
4. Dreka me gatime tradicionale e dites se pare
5. Darka e dites se pare
6. Mengjes fshati diten e dyte
7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit


——————————————————–
Paisje dhe veshje për një guidë sa më komode:

– Pashaporta  ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
– Atlete të përshtatshme për ecje na mal
– Triko me menge te gjata për në mbrëmje
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkruar ne program
– Rroba Sportive
– Syze dhe krem dielli
– Kapele

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka e dites se dyte ne Prizren
2) Pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 4900 lek

 

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat