1 Ditë në Përmet – 17€

Price
From€17
Price
From€17
28 June, 2020
Room 1 :
Room 1 :
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

669
Tour Details

        UDHETIM 1 DITOR NE PERMET
1)Plazh ne Benje

2)Vizite e kanionit te Langarices
3)Vizite e qytetit te Permet

 

        
— DATAT E UDHETIMIT —


Nisje 28 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

MUAJI KORRIK
Nisje 4 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 5 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 11 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 12 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

Nisje 18 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 19 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

Nisje 25 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 26 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

MUAJI GUSHT
Nisje 1 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 2 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

Nisje 8 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 9 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

Nisje 15 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 16 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

Nisje 22 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek
Nisje 23 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2000 lek

 

                               PROGRAMI I DETAJUAR
Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden,nisemi  drejt Ujerave Termale te Fshatit Benje.
Ndalese gjate rruges per kafen e mengjesit 20-30 minuta dhe vaizhdimi udhetimit per ne Permet.
Ndalese panoramike e grykes se Kelcyres.
Mberrijta ne destinacionin final, Fshati Benje ku e gjithe dita do jete vetem e jona per te shijuar mrekullit natyrore dhe kurative te Ujerave Termale dhe per te bere plazh.

Pas plazhinisemi  drejt kanionit te Langaricë. Natyra përreth këtyre kanioneve është e jashtëzakonshme, tipike shqiptare,  Peisazhi natyror i këtij lumi deri tani të harruar, është nga më piktoreskët në gjithë Shqipërinë.
Rreth ores orës 17:00  nisemi ne Tirane ku dhe bëjmë një ndalesë pushimi kafeje ne Permet qytetin e Luleve
Kthimi ne Tirane, ne darke

——————————————————–
— Ne cmim përfshihen —
1. Transporti: Tirane – Benje – Permet – Tirane
2. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana
Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

– Atlete të përshtatshme ose sandale te hapura për ecje ne kanionin e Langarices
– Rroba Sportive
– Çantë shpine
– Rroba banjo
– Peshqir plazhi
– Syze dhe krem dielli
– Kapele
– Sandale te hapura pasi mund gjate eksplorimit te Kanionit te Langarices nje pjese e tij mund te kete uje
– Shishe uje 1.5 liter
– Rekomandohet ushqim i paketuar nga shtepia (pasi ne Benje nuk ka restorante

——————————————————–
►Pse Duhet te Vizitojme Ujerat Termale te Benjes 

Banjat e hapura të Bënjës Burimet e ujërave termale të Bënjës, apo sic quhen ndryshe Banjat e Bënjës, gjenden 14 kilometra larg qytetit jugor të Përmetit në komunën Petran, vetëm 3 kilometra larg nga vendi ku lumi Vjosa bashkohet me përroin e Lëngaricës. Për të mbërritur atje ndiqet intinerari, rruga automobilistike Përmet -Petran-Bënjë. Banjat e Bënjës kanë gjithsej 6 burime. E veçanta e tyre është se këto janë burime të hapura në natyrë. Temperatura e këtyre ujërave është, 26 – 32 gradë celius. Katër burime që përdoren për sëmundjet kronike të reumatizmave (artikulare), një burim për sëmundjet e stomakut dhe një burim për sëmundjet e lëkurës. Njëri prej burimeve shërben edhe për trajtimin e sëmundjeve të stomakut, ndërsa një tjetër për trajtime të lëkurës. Trajtime të tjera janë për sëmundjet kronike të remautizmës. Temperatura e ujërave varijon 26-32°C. Ujërat me bazë sulfurorë kanë efekte shumë të larta kuruese, specialistët i mbajnë si më të mirat në Evropë. Shfrytëzimi i parë i këtyre ujërave me përmbajtje biokarbonatike është bërë që prej vitit 1964.

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

Photos
Matias Travel | Office
en_USEnglish
sqShqip en_USEnglish
WhatsApp chat