Halkidiki & Meteora – 3 Ditë – €109

Çmimi
Vetëm€109
Çmimi
Vetëm€109
3 Korrik, 2020
Dhomë 1 :
Dhomë 1 :
* Selektoni të gjitha fushat para se të vazhdoni për rezervimin.

Vazhdo Rezervimin

Ruaje Te Të Preferuarat

Që të shtoni një tur te të preferuarat duhet të regjistroheni.

3977
Detajet e Turit

HALKIDIKI & METEORA

Plazh në Halkidiki dhe vizitë në:
Janinë, Meteora, Selanik, Kastoria

 

➡️ 3- 5 Korrik, 10 – 12 Korrik, 17 – 19 Korrik , 24 – 26 Korrik , 31 Korrik – 2 Gusht
➡️ 7 – 9 Gusht , 14 – 16 Gusht , 21 – 23 Gusht, 28 – 30 Gusht

PROGRAMI:

 

►Dita e Parë: 

Nisja nga Tirana në orën 04:00, vazhdimi i udhëtimit tonë drejt doganës së Kakavijës. Pas përfundimit të procedurave doganore, vazhdojmë udhëtimin drejt qytetit të Janinës ku do të vizitojmë monumentet kryesore të qytetit: Kalanë e Janinës, Sheshin Kryesor. Vazhdojmë udhëtimin në liqenin e Pamvotis, muzeun e Ali Pashës.. etj. Rreth orës 14:00 nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Në mbrëmje akomodimi në hotel, darka e lirë. 

►Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel. Pas mëngjesit nisemi drejt plazheve të Halkidikisë, kohë e lirë për plazh deri në orën 18:00. Kthimi në Hotel, mbrëmje e lirë.

►Dita e Tretë:

Mengjesi ne Hotel. Vazhdojmë udhëtimin tonë drejt qytetit të Kosturit (Kastorias), opsionale shëtitje me varkë në liqenin e Kastorias. Dreka e lirë në mënyrë individuale. Rreth orës 14:00 nisemi drejt Tiranës.

Fundit i shërbimit tonë.

 

NE CMIM PERFSHIHET:

  • UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOBUS KOMOD
  • AKOMODIM NË HOTEL
  • MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E QENDRIMIT
  • GUIDE PROFESIONALE

 

NE CMIM NUK PERFSHIHET:

  • GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
  • SIGURACIONI JETES NE UDHETIM
  • TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .

 

POLITIKAT E FEMIJEVE:

• 0-3.99 VJEC JANË FALAS
• 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

SHENIM:

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

 

Foto
Zyra | Matias Travel
sqShqip
en_USEnglish sqShqip
WhatsApp chat