preloder

26 Nëntor – 1 Dhjetor, Romë, Firenze, Venecia – 259€

Çmimi
Fillon nga€259
Çmimi
Fillon nga€259
Ky tur nuk pranon pagesa online.

Vazhdo Rezervimin

Ruaje Te Të Preferuarat

Që të shtoni një tur te të preferuarat duhet të regjistroheni.

2408
Detajet e Turit

Datat e udhëtimit: 

26 Nëntor – 1 Dhjetor

 

PROGRAMI:

►Dita e Pare: Tirane – Bari 
Nisja nga Tirana drejt Durrësit rreth orës 18:30. Ku do ti hipim tragetit që niset në orën 22:00. Akomodimi në traget, në kabina dyshe ose treshe sipas rezervimit tuaj.

►Dita e Dyte: Bari – Rome 
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

►Dita e Trete: Rome – Firenze 

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

►Dita e Katert: Firenze – Venecia 
Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste: Venecia – Opatija 
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per  te hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Opatija . Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

►Dita e Gjashte: Opatija – Tirane 
Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Shqiperi me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.

 

NE CMIM PERFSHIHET:

  • TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
  • AKOMODIMI NE HOTEL
  • MENGJESET NE HOTEL
  • BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE
  • GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
  • HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
  • SHETITJA ME GONDOLA
  • KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES
  • TAKSA E TURISTIT PER CDO NATE FJETJE (VARION NGA 3 – 6 EURO NATE/PERSON) – Paguhet cash në recepsion.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3 -11.99VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

Foto
Zyra | Matias Travel
Super Ofertat nga Matias TravelBonuse & Ulje për klientët e abonuar!

Përfitoni ULJE dhe Bonuse për turet & udhëtimet për personat që abonohen nga email, bëhu i pari që të marrësh ofertat tona të limituara!

Ju premtojmë që nuk do ju bezdisim... :)

sqShqip
en_USEnglish sqShqip
WhatsApp chat