Pragë, 7 Ditë – 239€

Çmimi
Vetëm€239
Çmimi
Vetëm€239
Ky tur nuk pranon pagesa online.

Vazhdo Rezervimin

Ruaje Te Të Preferuarat

Që të shtoni një tur te të preferuarat duhet të regjistroheni.

1320
Detajet e Turit

VIZITOHEN: SPLIT – ZAGREB – GRAZ – VIENA – PRAGE – KARLOVY VARY – BRATISLAVE – ZADAR

DATA E UDHETIMIT:   

➡️ 10 – 16 Shkurt

➡️ 2 – 8, 10- 16, 17 – 23 Mars

➡️ 7 – 13, 14 – 20 Prill

➡️ 27 Prill – 3 Maj

 

►Dita e Parë:

Nisja nga Tirana ora 04:00. Udhetimi vazhdon gjate rivieres se Malit te Zi dhe Bregdetit Dalmat. Ndalesa dhe pushime gjate rruges.Vizite ne Split rreth dy ore ku vizitohet qendra historike e qytetit .Udhetimi vazhdon drejt Zagrebit. Akomodimi ne hotel ne Zagreb.

►Dita e Dytë:

Pas mengjesit ne hotel tur panaromik ne kryeqytetin kroat Zagreb dhe vizite ne monumentet historike te tij. Nisemi ne drejtim te Vjenes. Akomodimi ne hotel ne Vjene .

►Dita e Tretë:

Mengjesi ne hotel. Vizite ne qendrat me te bukura turistike te Vjenes, si Muzeu I Arteve te Bukura, Opera e Vjenes, Parlamenti, Bashkia e qytetit, Muzeu kryesor, Pallati Schonbrunn, Rezidenca e meparshme verore e familjes se Hasburgeve, Universiteti kryesor, Teatri Kombetar dhe Kisha Kushtimore, Holfburg-Rezidenca 600 vjecare e Hasburgeve. Mbasdite nisemi drejt Prages .Sistemimi ne hotel ne Prage.

►Dita e Katërt:

Mengjesi ne hotel. Vizitat turistike ne Prage do fillojne me lagjen Vysheherad, ku vizitohet kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombetar i Prages, kalohet neper sheshit te qytetit te ri. Me pas kalojme ne pjesen e qytetit te vjeter, vizitohet Kulla e Ores Astrologjike, kalimi nepermjet ures se Charlisit, e cila eshte e zbukuruar nga 30 statuja te stileve te ndryshme. Pasdite vizitë në qytetin piktoresk të Karlovy Vari-t. Fjetja ne Hotel ne Prage.

►Dita e Pestë:

Mengjesi ne hotel. Paradite vizite panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te Prages, si: Harat Chani, Kisha e Loretos, Keshtjella e Prages ku ndodhet dhe selia zyrtare e presidentit, Basilika Brenda Keshtjelles dhe Galeria Kombetare, Katedralja Shen Vitus, Pallati Mbreteror dhe Rrugica e Arte. Nisja për në Bratislavë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel Bratisllave

►Dita e Gjashte:

Vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës. Më pas, Nisja për në qytetin e Budapestit, në Hungari. Mbërritje gjatë mesditës. Vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Budapestit, si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Nisja për në Beograd. Sistemimi në Hotel.

►Dita e shtate

Mengjesi ne hotel . Vizite e shkurter ne Beograd dhe nisja per Tirane. Ndalese ne Prishtine. Mbritja ne Tirane.

 

NE CMIM PERFSHIHET

  • *UDHËTIMI ME AUTOBUS
  • *AKOMODIM NË HOTELE 3* – 4*
  • *MËNGJESET PËR TË GJITHA DITËT E UDHËTIMIT
  • *SHOQËRUES SHQIPTAR GJATË QËNDRIMIT JASHTË SHQIPËRISË

NE CMIM NUK PERFSHIHET

  • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
  • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SCHONBRUNN 17 EURO, MUZEU I MBRETERESHE ELIZABETES (SISI) 13 EURO )
  • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )

 

POLITIKAT E FEMIJEVE
• 0-2.99 VJEC JANË FALAS
• 3.99 – 11.99 VJEC PERFITON 50EURO ZBRITJE NESE AKOMODOHET ME DY TE RRITUR NE DHOME
• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

 

 

Foto
Zyra | Matias Travel
sqShqip
en_USEnglish sqShqip
WhatsApp chat