2 Ditë, Prishtinë & Liqeni Matkës – 65€

Çmimi
Vetëm€65
Çmimi
Vetëm€65
20 Qershor, 2020
Dhomë 1 :
Dhomë 1 :
* Selektoni të gjitha fushat para se të vazhdoni për rezervimin.

Vazhdo Rezervimin

Ruaje Te Të Preferuarat

Që të shtoni një tur te të preferuarat duhet të regjistroheni.

2120
Detajet e Turit

LIQENI ‘MATKA’

20 – 21 Qershor , 27 – 28 Qershor, 
4 – 5 Korrik ,  11 – 12 Korrik , 25- 26 Korrik

 

Programi :

Dita e Pare:
Vizitë e Kanionit Matka dhe lundrim në liqen

Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 05:00 drejt Maqedonise. Gjate rruges do te ndalojme ne qytetin e poeteve, ne Struge ku do te pime kafen buze Drinit te Zi. Pas pushimit nisemi drejt Kanionit te Matkes ne perendim te qytetit te Shkupit, ne nje hapesire rreth 5000 hektaresh me bukuri natyrore te paharrueshme dhe Manastire mesjetare.

Me deshire mund te konsumoni dreken ne njerin prej restoranteve buze liqenit ose mund te beni shetitje me motoskafet pergjate liqenit. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo e cila eshte listuar si nje prej bukurive natyrore me te vecanta ne bote. Me pas kthimi ne mol.
Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te bukur te Shkupit.
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrivanëve “Aleksander i Madh”, ura e Gurit, ura e Artisteve, Blloku i Muzeve, carshia e vjeter, etj.Ne mbremje thimi ne Tetove, Akomodimi ne hotel Darka ne Hotel.
Akomodimi ne hotel ‘Emka 4*

Dita e dyte:
Pas mengjest ne hotel, vizitojme Tetoven, ose “Kalkandele” sic quhej gjate pushtimit Osman, dhe atraksionet turistike me te bukura te qytetit. Vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prishtines, ku do te vizitojme: Librarine Kombetare, monumentin NEWBORN , qendren e qytetit, monumentin e Skenderbeut e tji. pas vizites se Prishtines vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prizerenit,ku do te vizitojme Muzeun e Lidhjes se Prizerentit,Pazarin e Vjeter, Pedonalen Anes lumit Xhamine, vazhdojme udhetimin drejte Qendres Tregetare, ABI CARSHIA ku do te kemi kohe per rreth 2 ore per te bere Pazar dhe per te konsumuar dreken ne menyre individuale, Vazhdimi i udhetimit tone drejt Tiranes Mberritja ne tirane ne Mbremje

 

Ne cmim perfshihen:
– Transport komod Tirane – Matka – Shkup – Prishtine
– 1 nate akomodim ne hotel me 4* ne qender te Tetoves
– Mengjesi dhe Darke gjate qendrimit ne hotel

 

Ne cmim nuk perfshihen:
– Dreka e seciles dite
– e motoskafit per shetije 90 minuta ne liqenin Matka – 7 euro/ 90 min (opsionale)

 

Cmimi per femijet:
0-2 vjec falas
2-12 vjec 10 euro zbritje
mbi 12 vjec pagese te plote

Ju bëjmë me dije se

Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Foto
Zyra | Matias Travel
sqShqip
en_USEnglish sqShqip
WhatsApp chat