2 Ditë, Brezovicë – 55€

Çdo të shtunë!
Vetëm€55
Çdo të shtunë!
Vetëm€55
18 Janar, 2020
Dhomë 1 :
Dhomë 1 :
* Selektoni të gjitha fushat para se të vazhdoni për rezervimin.

Vazhdo Rezervimin

Ruaje Te Të Preferuarat

Që të shtoni një tur te të preferuarat duhet të regjistroheni.

714
Detajet e Turit

VIZITOJME 🔸PRIZREN 🔹BREZOVIC 🔹PREVALLE

Paketa me mengjes:
👉Hotel Premium 5 Yje — Cmimi 55€

Paketa me mengjes dhe darke
👉Hotel Premium 5 Yje — Cmimi 60€

 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 18 JANAR — 2 Dite Udhetim
►Nisje 25 JANAR — 2 Dite Udhetim
►Nisje 1 SHKURT — 2 Dite Udhetim
►Nisje 8 SHKURT — 2 Dite Udhetim
►Nisje 14 SHKURT — 2 Dite Udhetim
►Nisje 15 SHKURT — 2 Dite Udhetim

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

 

Dita parë: SKI NE BREZOVIC
*Nisemi nga Tirana ne oren 07. 00 ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë.
*Pas ndalesës se shkurtër rrugës për kafe në Reps, vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovices.
Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, më e madhja në Kosovë, njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi. Mberritja në qëndrën e skive te Brezovice dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit.
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Ku per te apasionuarit mundet te bejne xhiro dhe me Motorr Bore.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotel Premium 5 Yje.
Pasdite kohe e lire per shfrytezuar SPA e hotelit si jakuzi, sauna, palester, etj
Gjitashtu mund te vizitoni edhe 2 qendrat tregtare me te medha ne Prizren si GALERIA dhe ABI CARSHI, pasi hoteli ndodhet pak metra lart ne kembe prej tyre
*Darka e organizuar ne restorant ne carshine e Prizrenit (per personat qe zgjedhin paketen me Darke).

 

 

Dita dyte: SKI NE PREVALL
*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice
*Rreth orës 10:00 jemi në Malet e Sharrit, ne pisten e skijimit te Prevalles (35 minuta larg Prizrent).
Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori.
*Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim te provoni lëng natyral të Boroniës së malit e cila sherbehet ne Kullen e Jetimit.
Pas dreke kthehemi ne Prizren, ku ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj.
*Pas dreke nisja per Tirane.
*Mberritja ne Tirane ne darke

 

Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit ne destinacionet perkates
2) Nje nate akomodimi ne hotel Premium 5 yje, ne Prizren
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Darka e dites se pare (per personat qe zgjedhin paketen me darke
5) Shoqeruesi nga agjensia gjate turit
6) Taksa Turistike

———————————————————————————-
►Perdorimi i jakuzit, sauna dhe palester eshte me pagesa extra 5€ pesoni dhe paguhet ne recepsionin e hotelit ne momentin e perdorimit te tyre

———————————————————————————-
►Cmimet e femijeve
Foshnje 0 – 1.99 vjec – Paguan 15 euro
Femije 2 – 11.99 vjec – Paguan 45 euro (eksta darka 5 euro)

———————————————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në otel Premium 5 yje, ne Prizren

► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

SHENIME:
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Foto
Zyra | Matias Travel
sqShqip
en_USEnglish sqShqip
WhatsApp chat