General

Tur Struge – Oher 

VIZITOHEN: STRUGE- OHER – SHEN NAUM – DRILON  (15 Euro)
Ju ftojme te ndiqni videon:

Nisemi nga Tirana ne oren 06:30 . Pergjate udhetimit do te bejme nje ndale te shkurter.

Pas kalimit te pikes kufitare te Qafe Thanes ndalesa e pare do te jete Struga, ku do te vizitojme Shetitoren buze lumit Drin.

Me pas vazhdojme udhetimin drejt Ohrit . Ne Oher do te vizitojme pazarin e vjeter te Ohrit apo sic njihet ndryshe Carshia, Amfiteatri, Kishen e Shen Sofise etj.

Udhetimi jone me pas vazhdon drejt Manastirit te Shen Naum”-it.  Pas vizites ne Shen Naum nisemi drejt kufirit. Ndalesa e radhes ne Drilon. Rreth ores 18:00 nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00.

Ne cmim perfshihet:
  • Udhetimi vajtje ardhje me mjet komod.
  • Shoqerues dhe guide ne gjuhen shqipe gjate udhetimit.

SHENIM:

*Per te udhetuar nevojitet pashaporte biometrike ose karte identiteti.

*Femijet nen 18 vjec te shoqeruar vetem nga nje prind duhet te pajisen me prokure per te udhetuar.

KUJTESE:

* Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
* Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20
* Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para
* Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
* Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Per rezervime: +355 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887

 

 

Tur i konfirmuar

This tour is repeated every week on a Sunday.

Unfortunately, no places are available on this tour at the moment