General

STRUGE- OHER -SHEN NAUM- DRILON ( 55 Euro)

Festat e Nentorit: 28 – 29 Nentor

Dita e pare: Nisemi nga Tirana ne oren 07:00. Pergjate udhetimit do te bejme nje ndalese te shkurter prane nje  lokali ne aksin Librazhd- Prenjas ku mund te konsumoni  mengjesin. Ndalese ne Drilon dhe vizite tek “Teto Ollga”. Pas kalimit te pikes kufitare te Tushemishtit udhetimi jone me pas vazhdon drejt Manastirit te Shen Naum-it. Vizite ne nje nga pikat turistike me terheqese te Maqedonise. pas vizites ne Shen Naum ndalesa e radhes do te jete ne Muzeun ne Uje prane Peshtanit. Akomodimi ne Hotel ne Oher. Shfrytezimi i ambjenteve te brendshme te hotelit pishina , sauna, jacuzzi. Akomodimi ne hotel. Darka ne Hotel.

Dita e dyte: Mengjesi ne hotel. Ne Oher do te vizitojme Pazarin e Vjeter te Ohrit apo sic njihet ndryshe Carshia, Amfiteatri, Kishen e Shen Sofise, Muzeun e Letres, Manastirin e Pandejlimonit etj. Kohe e lire per te konsumuar dreken. Sipas deshires shetitje me anije ne Liqenin e Ohrit. Pas vizitave ne Oher nisemi drejt qytetit te Struges. Vizite ne derdhjen e Lumit Drin, ne shetitoren e qytetit. Rreth ores 17:00 nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00.

Ne cmim perfshihet:

  • Akomodimi ne Hotel Tino Sveti Stefan 4* me mengjes + darke
  • Udhetimi me autobus komod .
  • Shoqerues dhe guide ne gjuhen shqipe.

Perdorimi i pishines, suanes, jacuzzit

KUJTESE:

* Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 5 ditë para nisjes.
* Pagesa e bëre është e pakthyeshme.
* Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

Per rezervime: +355 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887