General

Turi Napoli – Sorrento – Capri – Positano – Amalfi

  Date: 7 – 11 Mars   Cmimi: 249 Euro/personi

Dita 1:

Nisja nga Tirana ne daten 7 Mars ne oren 19:00. Drejtohemi drejt portit te  Durresit, ku do te behet imbarkimi ne traget  ne oren 23:00. Lundrimi per ne Bari.

Dita 2:

Mberritja ne Bari rreth ores 08:00, nga ku do te vazhdojme udhetimin tone drejt Napolit. Vizitat ne Napoli perfshijne monumentet kryesore te qytetit, si: Duomo, Pallati Mbreteror Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo, etj. Nisja per ne qytetin e Sorrentos. Akomodimi dhe fjetja ne hotel.

Dita 3:

Mengjesi ne Hotel. Nisja me target ne ishullin e Caprit. Shetitje panoramike ne ishull ku vizitohen: Vila Jovis, Vila San Michele dhe Kisha e San Michele Arcangelo, Oxhaqet e Caprit. Kthimi me target ne Sorrento. Pasdite shetitje panoramike ne  Positano. Nisja per ne Amalfi. Shetitje ne kembe ne Amalfi ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letres, Chiostro del Paradiso, etj. Akomodimi dhe fjetja ne hotel ne Sorrento.

Dita 4:

Mengjesi ne hotel. Vizita ne Sorrento, ku perfshihet: Porti, Katedralja, Manastiri St. Frencis, Bazilika Sant Antonio, etj. Nisja per ne Bari ku do udhetojme me target per ne Durres (nisja ne oren 23:00).

Dita 5: Mberritja ne Durres ne oren 8:00.

Ne cmim perfshihet:

  • Udhetim me autobus komod
  • Bileta e tragetit Durres – Bari (anasjelltas)
  • Bileta e tragetit Napoli-Capri (anasjelltas)
  • Hotel me 3* me mengjes per dy nete qendrimi
  • Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit

Nuk perfshihet :

  • Gjithçka qe nuk eshte permendur me lart

Kujtese : 

  • Rezervimet duhen mbyllur te pakten 5 dite perpara nisjes se turit

 

Per rezervime: +355 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887