General

CAPPADOCIA – PAMUKALE – IZMIR – STAMBOLL

Tur 8 ditor ne Turqi , per vetem 299 euro/personi

Festat e Nentorit : 22 – 29 Nentor

Dita 1: Nisja nga Tirana ne oren 03:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut. Vizite qytetit te Selanikut Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli. Akomodimi ne hotel ne Selanik.

Dita 2: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt qytetit te Izmirit. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Izmir. Akomodimi ne hotel ne Izmir.

Dita 3: Mengjesi ne hotel. Nisim turin ku do te vizitojme Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Ashensori, Bulevardin buze detit “Lungomare”, etj. Pas vizitave ne Izmir nisemi drejt qytetit Pamukale. Vizite në ujrat termale me fame boterore të Pamukkale-se, vizitë në Pishinën e Kleopatrës dhe Kodrën e Pambuktë. Akomodimi ne hotel ne Pamukkale.

Dita 4: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt qytetit Cappadocia. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne hotel ne Cappadocia.

Dita 5: Ne oren 05:00 te mengjesit do te shijojme shfaqjen e ngritjes se balonave pergjate lindjes se diellit. Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s, ku do te vizitojme: Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te qytetit nentoksore Kaymakli. Turi vazhdon duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar turin ne Keshjellen Urchisar. Akomodimi ne hotel ne Cappadocia.

Dita 6: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Stambollit. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne Hotel ne Stamboll. Shetitje e lire Stambolli naten.

Dita 7: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit, shetitje me anije ne Bosfor, Kohe e lire ne Grand Baazar .Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

Dita 8: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Tiranes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.

Ne cmim perfshihet:
Udhetim me autobus komod.
Akomodimi ne hotele me 3 ose 4 yje ( mengjes )
Guide ne gjuhen shqipe gjate udhetimit.

Ne cmim nuk perfshihet:
Shetitja me anije
Pagesat per hyrje ne muzeume
Siguracioni i shendetit ne udhetim

#SHENIM

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

► Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.

► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

Per rezervime: +3555 69 99 61 122 / +355 68 33 33 887